Ultrasonik Plastik Kaynak Makinesi (Manuel)

Ultrasonik Plastik Kaynak Makinesi

Manuel

k111

Genel Bilgiler

Ultrasonik Plastik Kaynak Makinesi Nedir?

Ultrasonik plastik kaynak makinesi, demir gibi metal olmayan plastik parçaların montajı ve birleştirilmesi işleminde kullanılan bir üründür. Hızlı bir çözüm yöntemi olarak bilinir. Endüstri sektöründe çok sık tercih edilir. Ekonomik ve çevreci bir ürün olarak piyasada kendine yer edinmiştir.
İşlemlerin yapılması sırasında hiçbir silikon, yapıştırıcı ya da sabitleyici bir ürüne gerek duyulmaz. Bu yönü ile hem tasarruflu hem de daha dayanıklı ürünlerin imal edilmesinde faydalıdır. Kimyasal ürünlere ihtiyaç duyulmadığı için teknoloji harikası ürünler olarak adlandırılır.
Ultrasonik plastik kaynak makinesi ile farklı işlemler yapılabilir. Ultrasonik plastik kaynak makinesi modelleri arasından yapılan seçimler sonrasında katı plastikler, filmler ve yapay ürünler birleştirilebilir. Bu makinelerin horn isimli parçası bulunur. İşleyişin devamı için buna ihtiyaç duyulur. El yardımı ile ve otomatik olarak çalışma özelliğine sahiptirler. Süre hafıza seçeneği bulunur. Voltaj ve akımı gösteren gösterge panelleri bulunur. Teknoloji harikası olarak imal edilen bu ürün, son zamanlarda her yerde görebileceğiniz ürünlerin başında yer alır.
d555

Teknik Bilgiler

Kontrol Sistemi

 • Otomatik Kumanda Devresi kontrollü

Yükseklik ayar Sistemi

 • Motor ile Hassas ayar imkanı

Ultrasonik Uygunluk

 • 2000 watt (20Khz) ya da 2600 Watt ( 15 KHz ) seçeneği

Baskı Piston Çapı

 • 80 MM

Çalışma Seçenekleri

 • Otomatik-Manuel

Zamanlama ayarları

 • Delay Time – Weld Time- Hold Time toplam 3 adet zaman grubu seçeneği (0-9999ms)

İş Güvenliği

 • Çift el butonu ve emergency stop butonu

Kalibrasyon Sistemi

 • Dijital Otomatik Kalibrasyon

Çalışma Gerilimi

 • 220 VOLT 1L-N-PE 50

Hava Basıncı

 • 7 Bar

Makinenin Ağırlığı

 • 150kg

Makinenin Ölçüleri

 • 500x650x1800 mm

Ultrasonik Plastik Kaynak Makinesi Avantajları

Katı plastik gibi ürünlerin kaynak yapılmasında kullanılan ultrasonik plastik kaynak makinesi avantajları saymakla bitmez. Ancak kabaca bakmak gerekirse zaman tasarrufu ile dikkatleri kendine çekmeyi başarmış bir üründür. Kaynak yapılması sırasında sabitleyici ya da silikon gibi ek malzemelere ihtiyaç duyulmaması bütçeden para çıkışı olmaması anlamına gelir.
İşlerin kısa sürede yapılmasını sağladığı için üretimin devamlılığına fayda sağlar. Böylece işler daha çok ve çabuk şekilde devam ederek ilerlemiş olur. Ultrasonik plastik kaynak makinesi, sürtünme titreşim enerjisinden yararlanır. Bu sürtünme sonucunda ısı enerjisinin açığa çıkmasını sağlar. Son zamanlarda plastik işleme sektöründe yer alan pek çok firmada ultrasonik plastik kaynak makinesi kullanılır. Bütün bu firmalar, makinenin tüm avantajlarından yararlanır.
Nmt otomasyon makine üretimi konusunda en yeni teknolojik hizmet içeriği ile sektöre katkı sağlıyor. Buda hizmet kalitesini en üst seviyeye taşıyor.

Ultrasonik Plastik Kaynak Makinesi Fiyatları

Günümüzde ultrasonik plastik kaynak makinesi fiyatları sanılanın aksine çok yüksek değildir. Özellikle işlevi ve özellikleri dikkate alındığında bu durumun daha net şekilde açığa çıktığı görülür. Piyasa araştırması sırasında ultrasonik plastik kaynak makinesinin fiyatlarında birbirine yakınlık olduğu görülür.
Özel kalıp imalatında da kullanılan ultrasonik plastik kaynak makineleri çok işlevlidir. Bu yönü ile pek çok işin yapılmasında ve devamlılığının sağlanmasında yardımcı bir ürün olarak bilinir. Bu yüzden fiyatlarının çok yüksek olmadığı anlaşılır. Üretiminde teknolojisi sayesinde çok farklı teknikler kullanılır. Bu da işlevselliğinin artmasına yardımcı olarak işlerin daha kısa sürede olmasına destek olur. Tüm bunlar göz önüne alındığı zaman ultrasonik plastik kaynak makineleri çok uygun fiyatlıdır, demek yanlış olmaz. İşlevselliğinin yanı sıra sağladığı tasarruflar ile de tüm firmaların sahip olduğu ve olmak istediği ürünler arasında bulunur.